Loading

Laser

Peeling węglowy laserem

 

Laserowy peeling węglowy zwany potocznie zabiegiem „Black doll” wykonywany jest przy użyciu specjalnego wysokoenergetycznego lasera Nd:YAG. Zabieg polega na naświetlaniu promieniem laserowym skóry pokrytej emulsją węglową. W trakcie zabiegu drobinki węgla absorbują energię światła laserowego, powodując „mikroeksplozje”. Zachodzące mikroeksplozje powodują oczyszczenie i zwężenie porów skóry, ujednolicenie kolorytu oraz stymulację produkcji kolagenu.
Zabieg polega pokryciu skóry twarzy lub dekoltu specjalną koloidalną zawiesiną węgla, którego drobiny wnikają w najdrobniejsze nierówności, zagłębienia i pory. Przy użyciu specjalnych końcówek do emisji światła o długości fali 1064 nm lub 1320 nm naświetla się obszar skóry pokryty emulsją węglową. Cząsteczki węgla absorbują energię światła laserowego i powodując „mikroeksplozje”. Synergia efektów fotoablacji zewnętrznej warstwy naskórka wraz z jego niedoskonałościami oraz fototermolizy powodują oczyszczenie i zmniejszenie porów skóry, ujednolicenie kolorytu skóry, stymulację produkcji kolagenu, zmniejszenie stanów zapalnych, stymulację komórek skóry do odbudowy oraz ustabilizowanie wydzielania sebum.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu:

– stymulacja, regeneracja i odnowa skóry,
– oczyszczanie powierzchni skóry i zatkanych porów,
– usunięcie zaskórników i zwężenie porów skóry,
– zmniejszenie łojotoku,
– regulacja wydzielania serum,
– usuwanie drobnych przebarwień,
– ujednolicenie i rozjaśnienie kolorytu skóry,
– redukcja zaczerwienienia zwłaszcza w przebiegu trądziku,
– skóra z oznakami starzenia.

 

Fotoodmładzanie laserowe

 

Fotoodmładzanie laserowe to delikatniejsza niż dermabrazja laserowa i głębokie peelingi chemiczne metoda regenerowania skóry za pomocą światła. Zabieg fotoodmładzania jest kuracją uniwersalną, ponieważ za jednym zamachem usuwa drobne zmarszczki, przebarwienia posłoneczne i inne efekty fotouszkodzeń skóry, piegi oraz rozszerzone naczynka i pory.  Odmładzanie skóry za pomocą laserowego światła jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym.
Na czym polega fotoodmładzanie?
Fotoodmładzanie laserowe odbywa się przy udziale wiązki światła. Specjalne urządzenie IPL produkuje fale różnej długości i w różnych kierunkach. Laserowe odmładzanie skóry pozwala na pozbycie się wielu skutków fotostarzenia. Należy pamiętać, że przed każdym zabiegiem tego rodzaju powinna mieć miejsce konsultacja specjalisty.
Odmładzanie skóry za pomocą laserowego światła nie wygląda na skomplikowany zabieg. Zaczyna się od nałożenia na skórę chłodnego żelu, który zapobiega obrzękom twarzy. Potem, przy użyciu specjalnej głowicy z filtrem, skórę pokrywa się serią świetlnych wiązek. Dzięki falom różnej długości możliwe jest usunięcie kilku problemów jednocześnie, np. naczynek, przebarwień oraz niedostatku kolagenu. Fotoodmładzanie laserem trwa średnio 20-40 minut. Jest zabiegiem skutecznym i ekspresowym. Już na drugi dzień można powrócić do normalnej aktywności.
Niekoherentne pulsacyjne światło o niskiej energii służy do odmładzania skóry twarzy, szyi oraz dłoni. Kobiety najczęściej decydują się na fotoodmładzanie twarzy, by zniwelować widoczne oznaki starzenia się. Tuż po zakończeniu zabiegu skóra może być delikatnie zaróżowiona i opuchnięta. Po upływie kilku dni pojawia się łuszczenie naskórka.
Efekty widocznie młodszej skóry pojawiają się po ok. 2-3 sesjach. W celu uzyskania najbardziej zadowalającego efektu warto poddać się 5 seriom naświetleń w odstępach czterotygodniowych. Fotoodmładzanie jest doskonałym sposobem na nadanie skórze świeżego wyglądu, bez konieczności ścierania całej powierzchni zewnętrznej naskórka. To całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny zabieg. Twarz po zabiegu można myć wodą i używać własnych kosmetyków.

Fotoodmładzanie laserowe to dobry pomysł, jeśli na skórze są widoczne następujące defekty kosmetyczne:laser
– Łagodne zmiany naczyniowe: teleangiektazje, trądzik różowaty, a także rumień twarzy.
– Zaburzenia pigmentacji skóry: posłoneczne zmiany pigmentowe oraz piegi.
– Strukturalne zmiany skórne: zmarszczki, zwiotczenie skóry, a także rozszerzone pory.

Odmładzanie laserowym światłem jest polecane osobom z pierwszymi oznakami fotostarzenia skóry, z płytkimi zmarszczkami i przebarwieniami. Po zabiegu skóra jest naprężona i gładka, jednak nie oznacza to, że zabieg fotoodmładzania laserowego jest pozbawiony minusów. Efektem ubocznym fotoodmładzania jest wysuszenie skóry. W przerwach między kolejnymi seriami naświetlań należy poddać się zabiegom głęboko nawilżającym, odżywczym i dotleniającym skórę. Rezultaty zabiegu, niestety, nie trwają wiecznie. By cały czas cieszyć się pięknym i młodym wyglądem, po zakończeniu kuracji warto poddać skórę odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym, np. systematycznie nakładać maseczki odżywcze. Zabieg fotoodmładzania jest mało inwazyjny, a jego rezultaty są rzeczywiście imponujące.

Depilacja laserowa

 

 

shlDepilacja laserowa to skuteczna forma pozbycia się niechcianego owłosienia na stałe. Usuwanie niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Depilacja laserowa uważana jest za bezpieczną i bezinwazyjną. Energia, która jest wytwarzana przez laser, pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa. Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu, które są zależne od rodzaju skóry i włosów.
SHR-Super Hair Removal . To rewolucyjna i najnowsza technologia usuwania włosów, która łączy w sobie technologię laserową i właściwości pulsującego światła. SHR w połączeniu z „In Motion” stanowi przełom w usunięciu włosów lekką technologią. Zabieg jest bardziej przyjemny niż w konwencjonalnych systemach i skóra jest lepiej chroniona. Zabiegi polegają na dostarczeniu energii do mieszków włosowych, co w efekcie powoduje wytworzenie ciepła i tym samym zniszczenie mieszka włosowego. Ideą tej techniki jest kilkakrotne deponowanie mniejszej energii w tym samym miejscu, powodując zniszczenie mieszka włosowego, ale również blokując zdolność skóry do ich wytwarzania w przyszłości

Technologia SHR tylko częściowo wykorzystuje ścieżkę melaniny (40 – 50%)., a połączenie technologii In Motion, delikatnie rozgrzewa skórę ( 40 stopni Celsjusz ) pomagając wniknąć energii do mieszków włosowych, które wywołują wzrost włosów. Badania wykazały, że wolniejsze, ale dłuższe ogrzewanie ( In Motion ) jest znacznie bardziej efektywne w trwałym usunięciu włosów niż wysoki poziom energii i krótki czas nagrzania . W związku z tym, przy SHR ciepło jest przekazywane przez tkanki wiele razy (w ruchu) przy niskim zużyciu energii, ale wysokim poziomie powtarzania (do 10 Hz, czyli 10 razy na sekundę) zamiast tradycyjnego, jednego, wysokoenergetycznego impulsu.

 

Fale Radiowe (RF)

 

Zabieg z użyciem fal radiowych (RF) to jedna z najlepszych metod nieinwazyjnego odmładzania skóry. Przy pomocy radiofrekwencji możemy osiągnąć podobny efekt, jaki dają nam nieprzyjemne i bolesne zabiegi medycyny estetycznej. Nie bez powodu często nazywana jest „liftingiem bez skalpela”.

Na czym polega zabieg?
Skóra naświetlana jest wiązką fal radiowych, które docierając do jej wnętrza zamieniają się w ciepło. Intensywne ogrzanie fibroblastów (nawet do 60 stopni) – komórek skóry zajmujących się produkcją kolagenu i elastyny, oznaczając znaczne pobudzenie ich aktywności. Fibroblasty zaczynają wytwarzać dużo więcej włókien, co skutkuje wygładzeniem istniejących zmarszczek, poprawą jędrności i elastyczności skóry, a także zapobiega powstawaniu kolejnych nierówności.
Po serii zabiegów radiofrekwencji skóra wygląda o kilka lat młodziej.
Należy pamiętać, że metoda nie daje natychmiastowych efektów. Skóra musi przecież zdążyć wyprodukować brakującą ilość substancji niezbędnych do przywrócenia prawidłowej struktury. Pierwsze rezultaty widoczne są już po kilku tygodniach. Należy wykonać serię zabiegów dla maksymalnego i trwałego efektu.

Modelowanie ciała

 

RF wybiórczo ogrzewa komórki tłuszczowej co prowadzi do zwiększenia ich metabolizmu i kurczenia. Rozbite tkanki zamienione w płynny tłuszcz (kwasy tłuszczowe) przemieszczają się do przestrzeni międzykomórkowej, gdzie są absorbowane przez układ limfatyczny i krwionośny i transportowane są do wątroby, tam trawione i wydalane przez nerki i układ trawienny. RF oprócz usuwania nadmiaru tłuszczu pomaga wygładzać pojawiający się cellulit (poprzez napinanie włókien kolagenu i elastyny) bez okaleczenia naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz potęguje produkcję nowego kolagenu przez fibroblasty.

Wskazania do zabiegu
Odmładzanie przy użyciu fal radiowych możemy wykorzystać do likwidowania zmarszczek i poprawiania jędrności skóry twarzy i ciała.
Do głównych wskazań do przeprowadzania zabiegu należą:
– zmarszczki na czole,
– w okolicy oczu,
– zmniejszanie tzw. worków pod oczami,
– zmarszczki wokół ust,
– poprawa konturu twarzy – lifting zwiotczałej skóry na policzkach,
– poprawa kondycji skóry szyi i dłoni – dwa miejsca, które najczęściej zdradzają nasz wiek,
– ujędrnienie skóry ciała, szczególnie ramion i dekoltu,
– zmniejszanie blizn, rozstępów, „podnoszenie” pośladków

Atelier – Paweł Serkis